Aktuality

Jul 14

S(z)lomarátske diskusie na Gombaszögi Nyári Tábor

O.z. S(z)lomarát sa chystá na Gombaszögi Nyári Tábor 2014 (Gombasecký letný tábor, Krásnohorské Podhradie, 15-20. júla) s dvoma diskusiami. Ako vždy, Lucia Satinská sa rozpráva s dvoma hosťami či hostkami z rovnakej profesijnej oblasti, no odlišnej národnosti – slovenskej a maďarskej. Diskusie: 18. júl, piatok, 14.00 Veľký stan OTP Hráme v občianskom aktivizme fér? Rozhovor  so Zuzanou …

Continue reading »

Jun 05

Nepoznáme sa? Špeciál – 11. júna

special_plakat

Dva  filmy, dva dokumentaristky, jedna diskusia O. z. S(z)lomarát v spolupráci s Maďarským inštitútom v Bratislave, tento krát v rámci týždňa maďarskej kultúry http://www.pozsony.balassiintezet.hu/sk/viac-ako-sused-t-de-ma-arskej-kultury/, organizuje večer, kde sa môžeme neformálne spoznávať naprieč národnosťami i generáciami.

Jun 05

Zopár fotiek zo 7. s(z)lomarátskeho večera

Jana Kirschner a Szidi Tobias v rozhovore o hudbe, hraní, slovách a ich účinkoch.

Apr 28

7. s(z)lomarátský večer už čoskoro

7.szlomarat-est

7. mája už po 7. krát organizujeme večer, na ktorom naše hostky budú Jana Kirschner a Szidi Tobias. Lucia Satinská sa s nimi porozpráva o hudbe, hraní, slovách a ich účinkoch.

Apr 23

Zase sme sa s(z)lomarátili – 6. s(z)lomarátsky večer

hegli2

Marta Poláková, slovenská choreografka, docentka VŠMU a hlavná koordinátorka Labanovho ateliéru Bratislava, a Dušan Hégli, maďarský choreograf zo Slovenska, umelecký vedúci Ifjú Szívek, o pohybe, tanci a sprievodných pocitoch.

Apr 23

Fotky z 5. s(z)lomarátskej stredy

Juraj Lehotský a Peter Kerekes, slovenský a maďarský režisér zo Slovenska, v rozhovore o blízkosti pri filmovaní aj v živote. Stretli sme sa v Maďarskom inštitúte v Bratislave.

Apr 23

4. s(z)lomarátsky večer

Slovenský novinár Štefan Hríb a maďarská novinárka zo Slovenska Mária Vrabcová v rozhovore o hľadaní odpovedí.

Jan 29

Nepoznáme sa? 4. s(z)lomarátska streda

NEPOZNAME_SA_februar2014

Najbližší s(z)lomarátsky večer Nepoznáme sa? sa uskutoční 5. februára 2014 o 17.30 v Maďarskom inštitúte v Bratislave. Lucia Satinská bude hľadať odpovede so slovenským novinárom Štefanom Hríbom a maďarskou novinárkou zo Slovenska Máriou Vrabcovou.

Jan 29

1 + 1 ≠ 2

Začiatkom januára 2014 sme boli vo Veľkých Kapušanoch, kde sme sa s tamojšími gymnazistami rozprávali o dvojjazyčnosti – dvojjazyčne. Interaktívna prednáška sa konala s podporou projektu KomPrax.

Jan 29

3. s(z)lomarátsky večer na fotkách

3. est

Lucia Satinská sa zhovárala so slovenským fotografom Šymonom Klimanom a maďarským výtvarníkom zo Slovenska Andrásom Cséfalvayom o verejnom a osobnom (v) umení, priestore. Podujatie sa opäť konalo v Maďarskom inštitúte v Bratislave. Okrem vzrušujúcich tém sme pripravili aj iné dobroty.

Older posts «